Forex – strategie Night Break – 3. díl

Autor článku: 30. 4. 2013

Vážení přátelé,

dnes nás čeká již třetí díl článku, kde si podrobně rozebíráme strategii průrazu noční seance. Předchozí díly naleznete zde: 1. díl a 2. díl.

Dnes se podíváme na to, jak ovlivní výsledky strategie změna způsobu definice pásma a jaké má výhody či nevýhody. Též si probereme závěry, které můžeme z toho vyvodit.

V minulém díle jsme si ukázali dvě možnosti, jak zlepšit a především „zrychlit“ definici pásma u této strategie.

  1. nečekáme na překřížení a pásmo definujeme již při „zalomení“
  2. pásmo definujeme na nižším time frame.

Nejprve se podíváme na první možnost.

Pokud se podíváte do grafu, tak na první pohled zjistíte, že vstup moc nezlepšíme. Důvod je prostý – na grafu H1 máme opravdu málo možnosti „zachytit“ ten správný moment, kdy došlo k ukončení pásma. Jak jste tedy možná již sami zjistili, tudy cesta nevede.

Druhá možnost je již o poznání zajímavější.

Narážíme však na jeden problém, kterým je průraz pásma i v noci, pokud dojde k silnému pohybu, a potřeba většího MA. Sám volím MA s periodou 288. Důvod je prostý, volím time frame M5 a 24 hodin má 288 svíček M5. Nicméně pokud byste použili např. periodu 200, pásmo by bylo téměř stejné. Jako hranice ATR pod MA stanovuji úrovně, kdy se hodnota ATR před půlnocí dostane pod cenu a po půlnoci opět nad ní, překonání MA brzo ráno (např. 2 hodiny v noci) neberu v úvahu. Situace pak vypadá takto:

Je vidět, že na nižším time frame se nám podaří pásmo stanovit lépe. Vzorek máme opět na náhodných datech, čistě pro ukázku principu. Výsledek by zde byl: 46 + 38 – 30 + 54 – 19 = 89 pipů.

Z výsledků tedy vidíme, že lepší cesta je směrem k citlivějšímu rozlišení, tedy nižšímu time frame. Z grafu je vidět, že efektivitu ovlivňují i další faktory, jako je chování trhu v noci. Čím je v noci trh klidnější, tím je větší šance, že obchod bude úspěšný. Současně je pásmo i menší, riskujeme tedy méně. Z tohoto pohledu se tedy zdá ideální seance, kdy není v noci žádný fundament, co by mohl pohnout trhem a přes den je současně fundament, co má sílu trhem pohnout. Má to pouze jednu nevýhodu, tento přístup je poměrně komplikovaný na testování a navíc málokdy trh na fundament silně reaguje, takže jeho efektivita je sporná.

Dalším důležitým faktorem jsou obchodní seance a s tím související i měnové páry, vhodné pro toto obchodování. Zatím jsme sledovali pouze EURUSD a úkol pro vás nyní bude podívat se na obchodní seance a zamyslet se nad tím, které páry by byly pro toto obchodování nejvhodnější a proč. V příštím dílu se již podíváme na konečnou strategii, včetně slíbených výsledků.

Ke konci dnešního článku vám tedy přeji úspěšný týden, příjemný svátek a těším se na vás u dalšího, již závěrečného článku tohoto miniseriálu.

Štítky: ,

Napsat komentář

Finanční a komoditní komentáře z Chicaga pro vás připravila společnost Lembros logo