Investujete? Nebojte se konce býčího trhu.

Autor článku: 18. 8. 2016

je to sotva 24 hodin, co jsem psal o největší chybě všech investorů – o extrapolaci současného vývoje do budoucna. Dnes chci ukázat, proč mně osobně – jako dlouhodobému value investorovi – by nevadilo, kdyby se situace na akciových trzích otočila a ceny akcií začaly klesat. Stále totiž dokupuji do svého portfolia další a další akcie.

Řada dlouhodobých investorů se bojí nakupovat akcie, protože „co kdyby přestaly růst“. To je ale velká chyba. Pokles cen akcií by investor, který začíná budovat své portfolio, měl přivítat s otevřenou náručí.

Nemá cenu snažit se trefit dno nákupu dané akcie. Pokud se vám to povede, je to náhoda, nic jiného. Zato má smysl krok za krokem budovat své dlouhodobé portfolio, nakupovat akcie v pravidelných intervalech. Samozřejmě je nutné akcie pečlivě vybírat, kupovat akcie finančně zdravých společností, které zároveň nejsou předražené.

Pokud investujete s dlouhodobým časovým horizontem, vaším cílem by mělo být mít nakoupeno co největší množství akcií před začátkem následujícího býčího trhu. Proto investovat při nerostoucím trhu není vůbec špatné. Dobrý výběr správných akcií umí divy.

Příležitosti jsou vždy, jen je třeba je umět najít.

 

 

EBOOK ZDARMA
ZISKOVÉ AKCIE: investujte profesionálně

  • – Růstové akcie
  • – Dividendové akcie
  • – Tajné informace
  • + „třešnička na dortu“

Ke stažení ZDE

 

Štítky: ,

Napsat komentář

Finanční a komoditní komentáře z Chicaga pro vás připravila společnost Lembros logo