Jsou investice a burza rizikové?

Autor článku: 27. 4. 2016

Hodně lidí si to myslí. Ale ti, kteří se v oblasti investování a obchodování na burze pohybují, mají opačný názor.

„Obchodování na burze je, když to domyslíte pořádně, daleko méně rizkové, než třeba chodit do zaměstnání a vzít si půjčku.“ říká Martin Kopáček, opční obchodní s desetiletou praxí. „Na burze si sám určím, do kterých obchodů půjdu a do kterých nikoliv. A předem si vše vyzkouším, otestuji. Také si sám při otevření obchodu určím, jak velké riziko budu v obchodu tolerovat“.

„S burzou jsem začala koketovat před dvěma lety, ještě v době studií“ uvedla Elena Lindišová, která na burze obchoduje komoditní spready. „Začínala jsem s penězi ze stavebního spoření. Burza je totiž jediný byznys, kde mohu vše vyzkoušet předem na demoúčtu, bez reálných peněz. A do začátku mi stačilo daleko méně peněz, než kolik bych potřebovala do jakékoliv jiného podnikání“.

„Začátečníci se soustřeďují na otázky, které nejsou na začátků vůbec důležité,“, doplňuje Martin Kopáček. „Nejdřív řeší kapitál, místo aby se naučili nejdřív vydělávat zcela bez kapitálu, čili na demoúčtu. Je to jako řešit nákup auta bez toho,aby absolvovali autoškolu. Kapitál dobrého obchodníka nedělá, to dělají znalosti.“

S tím souvisí také otázka rizika. „Začátečníci nemusí podstupovat vůbec žádné riziko“, říká spreadová traderka Elena Lindišová: „Sama jsem začínala na demu. Teprve když jsem dosahovala zisků, přešla jsem na živý účet.“

Jak tedy zvládnout know-how? Jak začít bez peněz a s nulovým rizikem? Jak postupovat při výběru obchodů? Jaké jsou výsledky? Proč je burza méně riziková, než je zaměstnání nebo byznys?

O tom bude čtvrteční talk-show, kde budou témata rozebírat právě Elena Lindišová a Martin Kopáček. A pozor, pouze na tomto webináři získají účastníci extra možnosti, jak případná rizika ještě více omezit.

 

 

webinar_b-970x509

Štítky:

Finanční a komoditní komentáře z Chicaga pro vás připravila společnost Lembros logo