Když jsou akcie drahé: Zkuste komodity

Autor článku: 20. 4. 2017
 
Akciový trh láme rekordy. Korekce jsou malé a mělké. Co tedy dělat, když nejsou na obzoru levné nákupy podílů ve firmách?
 
Pojem diverzifikace může být daleko širší, než jen v rámci akciového trhu. Jak s kolegy burzovními obchodníky víme, je rozumné učit se sledovat také další typy trhů. Sledujte komoditní trhy.
 
Kde získat informace? Elena Lindišová je specialistka na komoditní spready. V kostce řečeno: ve spreadech jde o konzervativní a pohodovější obchodování. Komodity se obchodují v párech, čímž se dosahuje menšího rizika, menšího nároků na margin atd.
 
Eleniny výsledky stojí za pozornost. Výnos 28% v roce 2016, při velmi omezeném riziku. Spreadové obchody jsou časově nenáročné – příprava na obchodování probíhá během cca 2 hodiny o víkendu, kdy si spreadoví obchodníci prohlížejí grafy a posuzují potenciální vstupy v příštím týdnu.
 
Krok za krokem bude Elena Lindišová ukazovat svoje postupy v neděli 23.4., ve 20:00 na webináři zdarma. Rozumný investor nevynechává příležitosti, kdy se lze přiučit u zkušených kolegů. Proto doporučuji nedělní webinář vaší pozornosti.
 
Registrace na bezplatný webinář je zde.
 
Finanční a komoditní komentáře z Chicaga pro vás připravila společnost Lembros logo