Knihy zajímavé pro investory

Autor článku: 12. 8. 2016

Vybral jsem pár knih vhodných prp dlouhodobé investory

1.) Burton Malkiel a Charles Ellis:  The Elements of Investing.  Zde by měl každý začít. Zahrnuje témata jako spoření a funkce úroků, stanovení a dodržování investiční strategie, diverzifikace apod.

2.) Peter Lynch: One Up on Wall Street.  Navede vás, jak nahlížet na akciový trh.

3.) Peter Lynch po druhé: Beating the Street, popisuje jednotlivé segmenty ekonomiky a trhu, autor nabízí svých 25 základních pravidel.

4.) Joel Greenblatt: The Little Book that Still Beats the Market  – pohled na oceňování. Nemusí jít o akcie, ale jde o pohled na oceňování businessu jako celku.

5.) Joe Ponzio: F Wall Street. Také věnována oceňováni businessu. I když z trochu jiných perspektiv než j epohled J. Greenblatta.

6.) Frank Singer: How to Value a Business, – opět oceňování businessu, tentokráte z pozice, když jedna společnost přebírá druhou. Dívá se na ní jinak, než kdybych já kupoval pár akcií. Každý z autorů nabízí něco jiného, pro komplexní pohled lze doporučit všechny tyto knihy.

7.) Greenblatt po druhé: You Can Be a Stock Market Genius. Jak najít zajímavé akcie. Nemusí to být ale jenom „value“ akcie na první pohled, zajímavou příležitost může nabízet i jiné akcie.

Z knihy Bena Grahama The Intelligent Investor jsou klasikou hlavně kapitoly 8 a 20, klasikou jsou o Buffettovy dopisy výroční akcionářům
Stáhněte si zdarma můj ebook a podívejte se na moje postupy při vyhledávání těch nejlepších akcií světa:

 

EBOOK ZDARMA ZISKOVÉ AKCIE: investujte profesionálně

  • – Růstové akcie
  • – Dividendové akcie
  • – Tajné informace
  • + „třešnička na dortu“

Ke stažení ZDE

 

Štítky: , ,

Napsat komentář

Finanční a komoditní komentáře z Chicaga pro vás připravila společnost Lembros logo