Nejdůležitější finanční rozhodnutí 2016

Autor článku: 4. 1. 2016

Vše nejlepší do roku 2016 jsem již přál, zde ale nabízím malé zamyšlení.

CO je nejdůležitějším finančním rozhodnutím? 

Není to, zda koupíte akcie, opce či spustíte vlastní „automat“. Jde o rozhodnutí se vůbec do něčeho takového pustit. Je nutná diverzifikace – jen jeden příjem ze zaměstnání či podnikání není ideální. Více zdrojů příjmu je vždy lepší.

Jde o něco, co vás nezaměstná na další plný úvazek, to nejde. Musí jít o něco, co zvládnete ve stávajícím vašem volném čase.  Ten volný čas zdůrazňuji. Měl by to být (minimálně z počátku) dodatečný příjem, proto nedávejte hned výpověď či nezastavujte vlastní podnikání. Nemusí to být něco, co vám hned přinese desetitisíce měsíčně.

Zamyslete se nad tím. Najděte si něco a pusťte se do toho.

 

ZDARMA: Průvodce burzou a investicemiStáhněte si ebook!

Štítky: ,

Komentáře

  • Libri napsal:

    Jednou jsem slyšel, že nejlepší je jít do důchodu mladý, zdravý a bohatý. Řekl jsem si ,že to je fajn nápad a tak jsem to udělal. Zatím jsem na tom nenašel jedinou chybu. Jen je mi divné, že když to je tak dobré, proč to dělá tak málo lidí :)

  • kubik napsal:

    Já to taky tak dělám,jen se to někdy hodně vleče.

  • plukin napsal:

    Libri: proc? treba proto, ze vetsina jsou ovecky a dokud to nebude delat dostatecny pocet lidi okolo nich tak do toho proste nebudou mit koule jit. :) A vetsina lidi okolo nich prekvapive ceka na to same.. :)) Nekteri se do toho daji, ale cesta muze byt mnohem narocnejsi nez cekali a vzdaji to nekde pred cilem. Holt vitezi jen ti co maji vytrvalost, on to muze byt takovy trochu maraton. :) Nejen zvitezit, ale pak to i udrzet a pokracovat dalsimi vitezstvimi. :) Nekteri se jako vitezi narodi a maji to zdanlive snazsi, jini to v sobe musi objevit treba i skrze peklo. Kazdy ma cestu jakou ma, a nekteri holt musi zamakat vice. Hlavni je verit v sama sebe a vytrvat az do zdarneho konce at se deje cokoliv. A ovecky zacnou vitezit az bude "vitezeni" dostatecne bezne a tudiz dostatecne oukej aby ovecka prilis necouhala ze stadecka. Jinak by ji zly hladovy vlk mohl ukousnout kus kejty. :) Chapu je, byly doby, kdy odlisovat se mohlo dopadnout hodne spatne a neni to zase tak davno u nas natozpak nekde jinde ve svete. :)

Napsat komentář

Finanční a komoditní komentáře z Chicaga pro vás připravila společnost Lembros logo