O projektu

 

Portál pro-investory.cz vznikl na přelomu let 2007 a 2008 jako projekt Jana Dvořáka za technické podpory Karla Duška. Díky unikátnímu know-how poskytovanému zcela zdarma zaznamenala návštěvnost portálu prudký růst. Posléze byly přidány nové rubriky, forum a pravidelně publikovaný výběr článků týdne.

V roce 2011 došlo k rozšíření počtu autorů portálu a přesunu na bezpomlčkovou doménu proinvestory.cz. Rozšířením počtu autorů se dosáhlo přítomnosti názorové plurality a tím i většího množství zajímavého obsahu pro čtenáře.

Proinvestory.cz

je v současné době jedinečným projektem na české scéně. Ve srovnání s ostatními finančními portály v ČR přináší neobvykle velké množství původního obsahu, autorských analýz a cenného know-how. Mezi jeho čtenáře patří investiční profesionálové z bankovních domů, soukromí obchodníci, ale i lidé kteří teprve s investováním nebo obchodováním na finančních trzích začínají.


Ing. Jan Dvořák, FCCA
zakladatel projektu,
autor článků
Uznávaný odborník na fundamentální analýzu akcií a globální makroekonomickou analýzu. Předpověděl bankovní krizi v USA.
Oproti zástupu ostatních ekonomů na základě svých predikcí investuje vlastní peníze – zaměřuje se hlavně na akcie středních firem, včetně komoditních.

Miroslav Piták
administrátor diskusí a fóra,
autor článků
Soukromý investor a analytik. O finanční trhy se zajímá od roku 1996. Vytváří hloubkové analýzy trhů v návaznosti na fundamentální makroekonomické ukazatele. Ve svém soukromém obchodování se zaměřuje na investiční certifikáty. K jeho oblíbeným trhům se řadí akciové indexy a drahé kovy. Jeho aktuální postřehy můžete sledovat také na twitteru.

Ing. Martin Lembák, FRM, CAIA
autor článků
Martin  je držitelem amerických licencí pro cenné papíry a deriváty Series 3, 4, 7, a 63. Martin vystudoval VŠB-TU univerzitu v Ostravě v květnu 1999 a získal titul inženýr ekonomie. Byl oceněn děkanem školy za nejlepší diplomovou práci roku 1999. V období 2002-2003 pracoval jako trading specialist  a options principal pro optionsXpress, Inc. V Chicagu, USA (Nasdaq: OXPS).  Od srpna 2003 Martin pracuje jako ekonom  ve společnosti Striker Securities, Inc. v Chicagu, USA, kde, analyzuje a dohlíží nad exekucí automatických trading strategií pro retailové a institucionální klienty.
Od října 2010 je pak ředitelem a spolumanažerem společnosti Lembros Commodity Advisors LLC, která se zabývá mimo jiné asset managementem v oblasti managed futures. Martin je členem  Chartered Alternative Investment Analyst Association a je držitelem CAIA charteru od dubna 2007. Je také členem Global Association of Risk Professionals, má titul Financial Risk Manager od dubna 2009. Martin je dále členem Professional Risk Managers‘ International Association.

Petr Cimala
autor článků
Petr je dlouhodobým investorem na kapitálových trzích. Již během studií aktivně vyhledával investiční příležitosti a investoval na světových trzích. Byl jedním z původních zakladatelů Klubu investorů a po několik let i jeho předsedou.
Zkušenosti získal i z vedení investičních společností.
V současné době je Členem investičního výboru hedgového fondu Charles Bridge Global Macro Fund.

Jaroslav Brychta
autor článků
Jaroslav pracoval již od svých studií na vysoké škole pro společnost X-Trade Brokers, kde od roku 2009 vykonává pozici hlavního analytika. V XTB se věnuje především měnovému trhu a měnové politice a ve svém soukromém investování se zaměřuje na akcie a krátkodobé opční strategie. Názorově vychází z tradice rakouské ekonomické školy, díky které se z něj stal již v dobách před finanční krizí dlouhodobý investor do drahých kovů. .

   

Jakub Bezděkovský
autor článků
Absolvent Vysoké školy ekonomické v Praze, finančním trhům se věnuje od roku 2008 a v roce 2010 získal ocenění na VŠE Praha za excelentní fakultní práci ohledně obchodování na finančních trzích. Poslední dobou se specializuje na Price Action a používání jednoduchých obchodních nástrojů, přísný money management a tvorbu různých obchodních strategií postavených na otevřených ziscích.
pro investory s.r.o., 
Praha 2, Karlovo náměstí 317/5, PSČ 12801
IČ: 24170321
DIČ: CZ24170321Společnost je zapsaná v OR vedeném Městským soudem v Praze, oddlíl C, vložka 185188číslo účtu: 2100186411/2010

IBAN: CZ6820100000002100186411
BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

 

 

 

 

Finanční a komoditní komentáře z Chicaga pro vás připravila společnost Lembros logo