Španělské banky na tom nejsou zcela dobře, podíl delikventních půjček neustále stoupá.
Indická měna rupee pokračuje ve svém poklesu, centrální banka přistoupila k intervencím, Indové i nadále kupují zlato. Co by se ale stalo, kdyby Indové zlato kupovat přestali?
Brazilský trhy municipálních obligací v problémech. Přitom tam nejde o zanedbatelné částky.
Na závěr něco na pobavené – čím se řídí dovolené pekařů v Paříži.
Archiv – Předchozí články týdne
Výroční analýza 2013
Pro přidávání komentářů se musíte nejdříve přihlásit.
Pekaři v Paříži jsou příjemné téma. Není to daleko, takže…
Od věci: https://www.ora.tv/politicking/-0_9jum77t6
VoDo -Zlato : Pro obnovení reálných medvědích nadějí je nutné se vrátit zpět pod $1320-$1340, k čemuž by nemělo dojít nejen v následujícím týdnu, ale zřejmě ani v průběhu celého podzimu. Elliotovská analýza se stejně jako u stříbra poměrně vyjasnila a současný cenový růst je sice pravděpodobně stále ještě korekcí, ale nejvyššího možného řádu, kdy nelze vyloučit ani růst až k $1600. Celý pokles z $1790 je již možné definitivně považovat za ukončený a čekání na nové minimum nedává příliš smysl.
Stříbro: Dokud se stříbro drží nad podporou $21,5-$22, tak by mělo pokračovat v cenovém růstu přes $24,6 až na $25,5.
Vilem Vrzala napsal:
24. Srpen, 2013 v 07:21
VoDo: Cenné kovy jsou především vysoko (více než 100%) nad úrovní před Helikoptérovým Benem a začátkem jeho působení.
Lime, takže môžeme povedať, že nové minimum pre zlato a striebro bol nastavený.
Ano, dle mého jsou to určité mantinely. Kdyby se zlato dostalo znovu pod těch $1320 – 1340, pak by hrozil sešup k té zmiňované $1000.
Podobně nyní u stříbra. Mělo by jít výš, ale pokud by se stalo a šlo níže, prorazilo by podporu $21 – 22, pak by mohlo jít dolů až na $17.
Aktuálně je ten sešup málo pravděpodobný.
Oracle – co si myslíte, že se stane se zlatem a jinými komoditami, pokud proběhne tento scénář?
„Americká armáda se připravuje na možnost, že prezident Barack Obama se rozhodne pro vojenský zásah proti Sýrii. Uvedl to ministr obrany USA Chuck Hagel. Syrský režim nyní čelí obvinění, že použil proti civilistům chemické zbraně.“
Lime, tak cena zlata, striebra a ropy v prípade vojny vystrelí do stratosféry, čo:
-jednak zničí zopár ekonomík;
-ten kto držal svoje zlaté a strieborné certifikáty ich predajom môže zarobiť pekný balík (tak ako fyzický držitelia kovov);
-a jednak kto má dobré pozície na ropu (aj kvôli Egyptskému cirkusu) zarobí pekný balík.
Mimochodom na zdvíhanie cien stačia aj silácke reči, vojna k tomu nie je potrebná. 🙂
Oracle – „Mimochodom na zdvíhanie cien stačia aj silácke reči, vojna k tomu nie je potrebná. “
Přesně tak to je. V případě intervence, by šla ropa Brent na takových $115 – 120.
Pokud zůstane jen při vyhrožování tak počítám $112-114.
Stribro se blizi k prirozeny resistenci…
https://grab.by/pEAW
Pristi tyden svet otevre masivni short pozice na vsechno, drzte si kloubouky! 🙂
“Prices move first, and then the fundamentals follow”
VoDo, neviem koho citujete, ale to čo povedal je riadna blbosť.
VoDo, neviem koho citujete, ale to čo povedal je riadna blbosť.
Jde vidět Věštče, že neinvestuješ. Tahle „blbost“, je totiž fakt a je popsán v mnoha statích o investování.
Kolda, „Chvost zostane chvostom, aj keď ju nazvete nohou.“ sa dá voľne rozšíriť aj takto:
„Blbosť zostane blbosťou, aj keď ju napíšu do knihy a vydávajú za fakt.“
Keby VoDom citované porekadlo platilo, tak by “ smart money“ boli tí čo najviac tratia, opak je však pravdou, najviac tratia tí čo sa riadia s týmto porekadlom.
Špatně to chápeš, Věštče.
Tady nikdo netvrdí, že cena může být jakákoliv a fundamentály se přizpůsobí. Jde o jiné dva faktory:
1. Insideři nebo smart money mají dost informací a zkušeností, aby věděli, kam se firma nebo celkový trh bude ubírat a nakupují (prodávají) dříve, než je to vidět na fundamentálech. Ve chvíli, kdy každý vidí, že fundamentály jsou skvělé, je už cena moc vysoko. Cena jede před fundamentály.
2. Druhý aspekt je otázka sentimentu, nálady, důvěry. Pokud je dole a níž se jít nedá nebo je prostě správný čas, tak začne stoupat. To se projeví na cenách aktiv a teprve dodatečně se optimismus projeví na fundamentálech. Opět, fundamentály jsou ve vleku ceny.
Kolda, tak potom „smart money“ vie kedy trh začnú riadiť sentimenty a to je vtedy keď „experti“ začnú hovoriť, že cena môže ísť len hore, alebo začnú tvrdiť, že to či ono skončil.
Presne v tú chvíľu u „smart money“ vie že medvedí trh a masaker malých investorov je za rohom, pretože malý investor málokedy je sofistikovaný investor a nepozerá na fundamenty zblízka a keď fundamenty kričia, že kúpená vec je precenená, tak je už neskoro. K Vašej 1. poznámke, použijem príklad: „smart money“ vie že tlačenie peňazí nikdy neviedlo k ničomu inému, než k inflácií a ďalej vie že zlato, striebro a biele kovy neplatia žiadne provízie.
Takže jedinú vec čo mohli urobiť pre to aby si zabezpečili tok hotovosti je, že pozrú sa na fundamenty malých ale perspektívnych firiem v danej oblasti (mám na mysli vyhliadky, biznis model atď) a nakúpia ich akcie, a držia sa ich. Otázka je, nakoľko je to múdra vec, keď vedia, že hyperinflácia je na blízku? Keď ale dohodnú, že dividendy sa bude platiť v naturáliách či v niečom podobnom, tak prečo nie?
smart money neni nikdo urcitej, muze to byt instituce a jina muze byt dumb stejne tak jako to muze byt i jednotlivec. Jde o to rozeznat kdy se to otoci a cena je tudiz pred fundamentem.
Kolem roku 2000 bylo zlato jen pro pitomce a vsichni investovali do akcii internetu, nekdo nakoupil za levno a nedavno prodal, opet rozeznal ze bear trh na kovech je zde. Kdyz clovek zjisti jak to funguje tak je to pak fakt jednoduchy 🙂