Zajímavé komentáře čtenářů z uplynulého týdne

VoDo: DAX cilovka 13,410 do půlky roku 2016.

 

lulinak: ze dluhy v recku, italii, spanelsku apod. nemaji zadne reseni vi snad kazdy, a ze jedina cesta jak z toho ven je statni bankrot a nenavratne skrtnuti dluhu (zaobaleny do ruznych dalsich “zachran”, z nosu vytahanych programu apod.) je myslim stale zrejmejsi, nicmene budeme tuhle povedenou taskarici muset jeste chvili znudene sledovat, nez to k tomu dojde prirozenou cestou (uz aby to bylo).
Kazdopadne viteztvi socialismu a radikalnich stran bude ted na dennim poradku a stale silnejsi, necekal snad nekdo neco jineho, pouze dalsi cykl…
ALe samozrejme kolapsum, koncum sveta, zaniku dolaru a podobnym hrejivym zivotnim filozofiim trikrat zdar.

 

VoDo to Copter: ten clanek je sranda? Nebo snad tem chudakum rekum nekdo nutil si pujcovat? Je to stejna situace jako s lidma co si pujcujou na dovcu a na telku aby byli videt jako machri a za par let jim prijde exekuce a tak najednou brecej ze to tak nemysleli a state pomoc jak to zes mi dovolil si pujcit kdyz uz jsem byl zadluzen. Ano vina je na statu a na EU a tak to kvuli temhle pitomcu dopadne jeste vetsi kontrolou vseho, zasahovanim do soukromy aby se tito potomci ochranili sami pred sebou nacez budou opet remcat ze je jim brana svoboda na ukor systemu, demokracie no.

 

Martin Kopáček: plukin: Jednoznačně souhlasím. Je vidět, že jste si prošel tím, čím já a moji kolegové. Velmi se mi líbí váš nápad – písněte mi mail martin.kopacek zavinac silverum.cz Máte zajímavou vizi, možná zapadá do konceptu projektu, který s kolegy připravujeme.

xmart: Důležité je si uvědomit, že i trading je třeba se naučit. Každý chodil do školy a nemá s tím problém. Každý si dělal řidičák s instruktorem a nemá s tím problém. Chirurg studoval obor na škole a nikdo s tím nemá problém.

Ovšem u tradingu – nevím proč – je v tuzemsku preferován styl hobbymarket a kutil. V zahraničí se lidi snaží dostat k dobrým koučům a mentorům, tady je snaha laiků debatovat na fórech atd. Burza se považuje za hru, za zábavu. Ti, kteří si to myslí, zpravidla neuspějí. Je to byznys, chce to dobré vedení a je to obor ke studiu jako každý jiný. Dodnes čerpám od nejlepších (a často i nejdražších) a naopak předávám dalším zájemcům. Ano, za informace a za vedení se platí – protože se to vyplatí.
Pak vidím výsledky, jako trader i jako školitel.
Kutilové málokdy uspějí, stejně na burze jako v jiných oborech :)

Standa: Jak to vidím já?

1. Papírové olivovníky začnou plodit natolik, že Řecko bude v obchodním přebytku.
2. Řecko vydá nové dluhopisy.
3. ECB je odmítne kompletně vykoupit.
4. Řecko požádá o pomoc ESM.
5. Pomoc bude schválena.
6. Ostatní země budou povinny přispět do ESM.
7. Ostatní země vydají dluhopisy.
8. ECB je koupí v rámci euroQE.

Všichni budou spokojeni. Výnosy z řeckých dluhopisů budou padat, euro se bude krásně kvantitativně uvolňovat. A ti, kteří o tom budou vědět dopředu, se hezky napakují.

 

Jan Altman: by mělo být řešení?
1) Default
2) Vlastní měna (pokud možno bez zákonných privilegií, tedy možnost měnové konkurence)
3) Privatizace, liberalizace
4) Vystoupení z EU. Vstup do Evropského hospodářského prostoru (volný obchod)
5) Volný obchod i se zeměmi mimo EU. Nabízí jim to Rusko. Důležitý je i obchod s Čínou a Asií obecně, oběma Amerikami, Afrikou
6) Omezené státní správy, omezení byrokracie, snížení daní (nebylo by od věci stát se daňovým rájem), omezení regulací

Plus Řekové mají i jiné možnosti vydírání. Pro mnoho opatření EU je nutný jednomyslný souhlas všech členských zemí.
Pokud EU bude odmítat Řecku zmírnit podmínky, Řecko se může začít “kamarádit” s Ruskem, Čínou, Iránem, kýmkoli. Hlasováním pak neprojdou další sankce proti Rusku, i kdyby se zelení mužíčci proháněli už i po Tatrách.
Prostě podle mne EU vyměkne a k nějakému zmírnění/odpuštění dojde, byť bude třeba nepřímé a ne tak viditelné (prodloužení splatnosti dluhu na “nekonečno”, tedy pokles jeho NPV na nulu + nějaký stimulační prorůstový balíček, který přebije “úspory”).

 

diego004 to JA: min. do konce unora, mozna i nekolik mesicu budou hrat na pretahovanou… recky kasparek pak vysvetli volicum, ze je to opravdu velke, velike vitezstvi… a Andela vysvetli Nemcum, ze na tom vlastne vydelali :-) a za dvermi uz bude sve cislo nacvicovat Portugalec se Spanelem

 

Libri: Stran otázky že nikdo řeky nenutil půjčovat si (svým způsobem to jistě pravda je, ale podle mne jde až za skutečnou příčinu):
1. když nemohou vyprodukovat dost peněz vlastním hospodařením a je jim umožněno půjčovat si na vyšší životní úroveň, je to jejich vina nebo toho kdo jim prachy půjčoval? podotázka, kdo doplatí na špatné půjčky, dlužník nebo věřitel (nebude-li mít dost vojsk či politické vůle válčit na vynucení splátek)?
2a. když jsou chybně nastaveny pravidla pro eurodotace (přičemž prioritou není ekonomičnost,ale politická snaha ty prachy rozfofrovat) je na vině ten kdo si pro tyto lehké peníze chodí nebo ten kdo je rozhazuje?
2b. když jsou oblíbenější a následně voleny ty politické strany , které rozdají voličstvu víc peněz je to chyba voličů (kdo by dobrovolně chtěl méně, je přece hlupák, ne), politiků (kdo neslíbí to co chtějí voliči slyšet je hlupák, ne) anebo systému, který toto umožňuje?
3. když do klece s tygrem pošlete králíka, je hajzl ten tygr, že ho sežral?
4. když USA zavedlo prohibici, byl špatný AlCapone že využil nesmyslný zákon, který maximalizoval marži z podloudnictví (a byl by tím čím se stal, kdyby nebylo tohoto zákona)? anebo byl viníkem špatný zákon?
5. když máme nesmyslně nastavené DPH a spotřební daně na alkohol, cigára a pohonné hmoty , tak ti co s tím podvádí jsou podvodníky proto že je to baví, anebo využívají nabídnuté příležitosti? jinak, existovali by pančovači lihu, kdyby maloobchodní cena odrážela přirozené tržní vztahy? existovali by lumpové dojící eurofondy, kdyby tyto fondy neexistovaly?
osobně nevěřím, že jsou na západě jiní-uvědomělejší lidé, věřím, že jsou v různých zemích jiná systémová pravidla, která umožňují jiné chování obyvatel. a také většina eurofondů míří do kolonií EU – proto to je vidět právě v těchto zemích (není to nic jiného než finanční terorismus – obdrželi jste na dotacích tolik miliard, že teď dlužíte kam se podíváte, tak držte hubu a krok). jinak eurodotace se zneužívají i v západních zemích – viz dotace výstavby sjezdovek v dánsku či holandsku či kde to bylo. a pak je spousta “lobbystů” kteří se přiživují na ovlivňování legislativy v EU – ne náhodou pak prominenti eurosojuzu končí jako poradci v korporacích, kterým takto pomohli. jen to není tolik medializované jako populární řecko.
když se zamyslíte nad systémem tzv. demokracie (zejména u nás, ale třeba USA nám jde příkladem také), je jedno jestli zvolíte Petra nebo Pavla, vždy půjde na ruku sponzorům a zkuste se stát US prezidentem jen s vlastními zdroji. u nás to je ještě tragičtější neboť celé politické strany jsou zainteresovány (a svým způsobem i závislé) na vysávání zdrojů ze státních podniků (jinak by neufinancovali volební kampaně). naivita lidí čekající od voleb zvolení morálního mesiáše je absurdní, dokud se nezmění pravidla fungování. nemůžete hrát hokej, když dostanete kopačky a travnaté hřiště.
jedná se o strategickou změnu systému, pokud má dojít k nápravě. ostatní kecy jsou jen planá taktika neměnící trajektorii pohybu- jen ji zpomaluje, hrát si na city s morálkou, diskutovat o DPH plus mínus 1% každé dva roky, zřizovat víc policajtů na hlídání toho špatného obyvatelstva povede jen policejní totalitě, nikdy k prosperitě. lidé kradli odnepaměti a krást budou dokud nevyhyneme. jde jen o nastavení společnosti, co umožňuje a co ne. nejjistější cesta k zamezení velkých podvodů je odstranit jejich podhoubí. nejlíp se krade z obecního. neexistuje tam tak silná citová vazba k vlastnictví. zkuste okrást Babiše o 1mld a uvidíte to tóčo. okradete stát na DPH o 10mld a nic se neděje.

 

Martin Kopáček: Dokud si bude politik kupovat hlasy voličů uplácením jistotami/dávkami/úlevami, bude to bohužel takto fungovat dál. Tedy když Mário pořádně natočí tiskařské lisy a Angela zpacifikuje tu menšinu německých voličů, která by chtěla zastavit sebedestrukci dnešní Evropy

 

Libri: a ještě mě na téma copak někdo řeky nutil si půjčovat napadá kontraotázka – a copak někdo nutil EU aby řekům půjčovala? narozdíl od první otázky zde však existuje naprosto jasná kladná odpověď. pokud by nebyly fixlovány ekonomické ukazatele (nejen řecké), pokud by nebyly uměle snižovány úrokové sazby a pokud by nebylo politickým zájmem německa udržet řecko ve svém područí , žádná soukromá banka hodnotící reálná rizika by tolik peněz řekům nepůjčila. takže kdo je vlastně viník? zjistíme to, pokud dokážeme poodstoupit trochu dál od mediální clony o líných řecích a neplatičích daní, mimochodem znáte výši řeckých daní? já bych je nazval nesmyslně přemrštěné a poukázal bych na výše popsaný případ AlCapona :)

 

E-BOOK ZDARMA
Průvodce burzou a investicemi

  • – Akcie
  • – FOREX
  • – Indexy
  • – Futures
  • – Opce a další

Ke stažení ZDE

Komentáře

Přidat komentář