Zajímavé komentáře čtenářů z uplynulého týdne

lulinak: mno vida, povedena umela taskarice zase skoncila a muzeme se vratit v klidu na x mesicu k normalu, stale rikam ze nad kreativitou politiku kdyz tece do bot nam bude padat brada, a tohle je jen dalsi z mnoha dukazu.
Zakony se v Recku napisi za dva dny, schvali to tato anebo pristi vlada a jede se dal. Ale jedno je jiste, ZH a podobne platky budou dal mlet svou, bez ohledu na realny vyvoj na trzich ktere maji pred sebou asi dalsi krasnou rustovou vlnu, tak ale hlavne ze to nese…. :-)

 

VoDo: Kolaps se odklada na neurcito.

 

Oracle to VoDo
Naivka. Ide o to, že ak teraz Gréci dohodnú s veriteľmi a schváli „reformy“ tak sú v podstate 3 scenáre:
1) O cca 2 mesiace požiadajú o ďalšie kolo „pomoci“.
2) Vypuknú tam občianske nepokoje.
3) Zrúti sa bankový systém v priebehu 2 mesiacoch.

Nech sa udeje čokoľvek privodí to kolaps bankového/finančného systému. Jediná schodná možnosť pre Grécko resp. PIGS a Francúzsko je vystúpenie z € a zavedenie vlastných mien.

 

lulinak: Ano, zlate kovy do potfolia patri, ale jen jako jakasi pojistka pro to nejhorsi myslitelne deni, ktere ma pravdepodobnost tak 1 procento, a v nasem zivote jej velmi pravdepodobne nezazijeme. Ale kdo si doma plni stodolu zlatymi slitky ktere maji vynos nula nic proti, je to ciste jeho vec, necht si je da hned vedle ostnateho dratu a kulometu, ktere tam jsou jiste uz take, pripraveny k akci… :-)

 

Standa to Ulostar: Pravděpodobnost těchto událostí je sice 1%, ale tak za pololetí. Takže za život je to jednou až dvakrát.

Když byli rodiče mladí, spořili si. Jednoho jarního dne v roce 1953 se probudili, a zjistili, že jejich úspory se přes noc ztenčily o 98%.

No a když už byli před důchodem, a měli nové úspory, přišla inflace. Sice to nebylo přes noc, ale během pouhých 15 let jejich úspory opět ztratily skoro 90% své kupní síly. A ztrácejí dále.

Leč jsou i situace, kdy vám ani zlaté slitky ve stodole nepomohou, a zachrání vás jen teplé oblečení, orientační smysl a rychlé nohy. Sečteno za celé 20. století a naší republiku, pravděpodobnost byla nějakých 15% na celý život, a 3% podobné situace připravily o život.

A to si každá generace znovu a znovu říkala: Takové události jsou již minulostí! Dnes jsme se poučili, a nic takového se nemůže stát.

A co se týká ceny stříbra: Logiku v tom nehledejte.

 

Martin Kopáček: No vida, počkal jsem si v závětří na to, až si to big boys vyříkají. Tedy Tsipras a Juncker a spol. Sbíral jsem desítky a stovky (v dolarech), nic moc. Ale nechci riskovat ztrátu – jak říkal Cromwellů „Když jedná parlament, nikdo si není jist životem ani statkem“.
Big boys se dohodli, a já se zase mohu vrátit na trhy a sbírat vyšší stovky až tisíce.
Takhle vnímám riziko kolapsu: Když hrozí politické maso, a následná reakce trhu proti mým pozicím, zajedu se k moři. Relax, pohoda, klídek. Proč riskovat?
Všem traderům a investorům říkám na otázku, jestli mi neutečou obchody: „Dobré obchody přijdou. Dočkají se jich dobří obchodníci.“

 

Lucif: Tak, cinsky akciovy trh sa vracia do sfery reality. Som zvedavy kedy to caka americky akciovy trh. Tu bublinu FED nafukuje uz neporovnatelne dlhsie. Ale tak tragicky by som to nevidel. Realna ekonomika s akciovym trhom vela spolocneho nema. Ak teda za realnu ekonomiku niekto nepovazuje to derivatove kasino.

 

VoDo:

1. Cina zapad moc neohrozi, korekcickou asi jo, ale ne nic v podobe krachu, ten si tam nechaji
2. Hezkej indikator, ukazuje nam ze burzy muzou jit 30% nahoru jako v roce 2013
3. Jo PM jsou preprodany uz dlouho, sam jsem ocekaval korekeci nahoru nekdy loni, ale jak rika poucka nesortuj bull trh a nekupuj bear trh

Komentáře
  1. Pet napsal:

    Řecký příběh se dostává pod kontrolu, pokud do podzimu nepřijdou volby, bude Tsipras vítěz. Co na to Rusko? Řecko jako klín do EU a Nato neprošel, tak bude zapotřebí využít počasí pro případné konflikty na východě UKR. Problémem zůstává ekonomika, které dostává zabrat díky nárůstu výdajů do vojenského rozpočtu, ale hlavně snahou EU a USA o snížení příjmů do RUS rozpočtu. Pokles cen ropy je jistě cyklická záležitost, ale z hlediska vlivu na inflaci, také nepříjemným faktorem i pro tzv. rozvinuté ekonomiky, které ovšem nejsou ochotny zatlačit na zvýšení ceny ani za cenu poklesu inflace. „Ruský premiér Dmitrij Medveděv – Prakticky všechny ruské regiony mají problémy s příjmovou částí svých rozpočtů.Objem ekonomiky v Rusku neroste, ale naopak se snižuje, přiznal Medveděv. Vláda proto chce letos nejpotřebnějším regionům rozdělit subvence ve výši 310 miliard rublů. Pro letošní rok počítal rozpočet s příjmy 15 bilionů rublů, ale podle odhadu ministerstva financí budou nižší až o 2,5 bilionu. V příštím roce dosáhne propad příjmů částky 1,8 bilionu a v roce 2017 to bude 1,6 bilionu rublů.Počátkem června bylo v Moskvě oznámeno, že Novgorodská oblast, která leží na západě země nedaleko hranic s Estonskem a Lotyšskem, se jako první ruský region přiblížila bankrotu kvůli neschopnosti splácet vysoké dluhy. Její dluh se vyšplhal na téměř dvě miliardy rublů.“ (investicniweb)

Přidat komentář