Míra nezaměstnanosti ve Francii se blíží 11%. Domnívám se však, že při jejím měření používají podobné triky, s jakými pracuje Česká republika. Proto bych skutečnou míru nezaměstnanosti tipoval na úrovni 15%.
Že se Čína snaží protlačit juan na post světové měny není nic nového. Nedávno však objem transakcí v juanu překonal objem transakci v ruském rublu.
Stane se trh se zlatem regulovaným trhem? Hrozí to.
Co mě ale zaujalo asi nejvíce, je prohlášení Bernankeho, že USA musí skoncovat s politikou „Too Big to Fail“.
Měnové války končí? Ani náhodou. Podle francouzského ministra průmyslu by se do nich naopak měla zapojit Evropská centrální banka. Co obecně nám říká Dr. Copper?
Archiv – Předchozí články týdne
Výroční analýza 2013
Pohled na penzijní reformu
Pro přidávání komentářů se musíte nejdříve přihlásit.
Takže ze příští rok nechají za trest padnou nějaký banky aby se spustil výprodej.
VoDo, je mýlite sa, bude to ešte tento rok (typujem, že v 1. polrok tohoto roka) a veci sú skôr takto:
-Bernanke nepriamo oznámil, že CEO bánk nahrabali dosť,
-keďže zúri ekonomicko-finančná vojna, tak nechajú padnúť banku so záväzkami mimo USA (čo predtým za tučné peniaze tá banka kúpila od ostatných),
-pravdepodobne to bude banka so záväzkami voči Rusku, ale nevylučujem, že to bude banka so záväzkami voči členom EU alebo Číny.
Svoje tvrdenia zakladám na 2 veciach:
-spôsob odmeňovania CEO u bánk a veľkých firiem, je verejné tajomstvo že niektoré firmy a banky platia svojim CEO a akcionárom nehorázne dividendy i keď firma je pred krachom, a finančnú výpomoc tzv. „bail out“ sú schopný uviesť vo svojich účtovných knihách ako zisk;
– keď si dobre pamätám, nechali padnúť tú banku (Lehman Brothers), ktorá mala najväčšie záväzky (percentuálne aj číselne) voči členom EU, ostatné zachránili.
Možno je to len moja paranoja, ale predpokladám, že jednak podobné podrazy sa stali štandardom v bankovníctve, a jednak 80% vysokopostavených bankových úradníkov/CEO je podrazák, podvodník a korporátny psychopat.
Supr další důvod na posílení USD.
ECB se nejspíš k žádné měnové válce nepřipojí, to je pouze plané přání frantíků. Jsou v problémech až po uši – rostoucí nezaměstnanost, nízká produktivita práce, která je už moc drahá… Budete si muset milí frantíci znovu zavést svoji CB a svůj frank (nebo holande nebo jak si ho nazvete:-). Pak si s ním budete moct dělat co chcete, devalvovat ho dle libosti. Už jenom tohle je důvod, proč si myslím, že EMU nepřežije, dávám jí rok, maximálně dva…:-)
VoDo, na ako dlho a či sa posilní, lebo to záleží na protistrane, lebo Rusi a Číňania diplomaticky naznačovali, že zo seba nenechajú urobiť fackovacieho panáka ktorý platí za všetko resp. nie nadlho.
Ives súhlasím, síce zúri sa menová vojna, ale v tomto prípade ECB sa správa ako filiálka FED-u a EMU bude obetovaná vo vhodný čas aby sa USA zachránila, ale je tu riziko pre iniciátorov celej tejto frašky, že celé EMU rozpadne sa skôr než stihnú ju obetovať (to by ale znamenalo obrovské straty pre nich).
Zadnej zemetras nebude, smirte se s tim. Probehne normalni korekcicka, rok dva, budou vyprodeje a tudiz penize poputujou do USD a to bude posilovat oproti ostatnim menam, zlaticko nam ukazalo vrchol v roce 2011, takze ted bude smerovat par desitek let dolu 700-1000 USD je jeho cena do konce desetileti. V evrope bude krize coz se hodi vsem okolo, jak cine tak rusku tak i amikum, kdo prohraje je evropa, ta vlastne uz prohrala a v ni taky, opet, vypukne dalsi svetovej konflikt az se africani ve francii a turci v nemecku nastvou ze nemaj dost svobody, nekdy kolem 2035. Do ty doby jedeme nahoru! DJ30 je porad vudce a uz nam udelal all time highs a ani se o tom nikde nepise, proc? Nasdaq je nad 2007, DJT all time highs, stejne jako russell 2000. Euro vydrzi protoze oni ho padnout nenechaji, tak jako se psalo o bolsevikovi ze do jara je fuc a hle skoro cely dvacaty stoleti se drzel, nez to sam rozpustil. Dejiny jedou dal! Amici maji krizi za sebou, to jak Ben rika ze uz zadny zachrany, znamena jediny, pripravuje se megaskrt dolarovejch aktiv tak aby ho bylo min a tudiz zustal svetovou menou. Zpet k amikum oni to udelali chytre, nenechali padnout banky, ale nechali aspon padnout ceny domu, coz se o evrope rict neda, krome spanelska a irska. Takze se to nakopne, dalsi vec je ze vyroba se vraci do ameriky, plus je to stale jeste a bude technologicka zakladna sveta.
Muj scénář je daleko pesimističtější:1.vše určuje dostupnost energií,tedy růst i pád ekonomik,tudíž i životní uroven
2.energie jsou čím dál nedostupnější,nyní se jeví evropa,japonsko,čína atd že jsou nejzranitelnější
3.amíci vsadili na břidlice,ale je dost pravděpodobné,že je to špatný kůn a ten chcípne
no a pár generací a chcípnem taky
K energiím bych ještě dodal vodu a potraviny
Ad energie, to bude problém taky až za pár let, další komoditní bull market. Do tý doby bude hej.
K energiím bych ještě dodal vodu a potraviny-jasně,ale na vypěstování xy obilnin potřebujeme xy energie,na odsolení mořské vody také a tak můžu pokračovat,vše stojí a padá na dostupnosti energií(a fosforu na hnojiva).
Energie budou průser, jen pokud vlády totálně roze…ou trhy. Vždyť jen klasické zásoby plynu jsou minimálně na 200 let. K tomu břidlice – možná to vyjde, možná ne. A uhlí ja na mhoho staletí. Z uhlí se dají vyrobit i kapalná paliva. Otázka čistoty je (bude) řešitelná technologicky. S vývojem technologií i obnovitelné zdroje budou dávat větší smysl. A pomalu se (v Asii) začíná pracovat i na thoriových reaktorech – thoria je spousta, není koncentrováno na několika málo místech planety, odpad je mnohem méně a kratší dobu radioaktivní, snadněji recyklovatelný, nehrozí katastrofy ala Černobyl a Fukušima (štěpení se dá okamžitě zastavit).
Energie nebudou průser, pokud nebudeme hledět na cenu. Jakmile na cenu hledět budeme, průseru se energie nevyhnou.
To jistě, to se dá říct o všem. Ale zrovna energie si stát oblíbil mimořádně. Vidíme, jak je to s eletřinou – cenu drajvuje stát a jeho rozhodnutí.
ČEZ nechce stavět další jaderné reaktory bez garance výkupní ceny eletkřiny od státu – a není se co divit. V netržním prostředí není možné ekonomicky kalkulovat.
Fotovoltaika má stát Česko až bilion korun. Za 10 let mohou být k dispozici technolgie pro levnou energii, ale nebudeme si je moci dovolit, protože budeme mít na krku mlýnský kámen fotovoltaiky.
Odkazovaný článek na Bloombergu:
objem transakcí v juanu překonal objem transakci v ruském rublu.
mimo jiné tvrdí, že:
The dollar accounted for 33.5 percent, up from 29.7 percent last year
Jak se vám to hodí do krámu? 🙂
Jednoduché: dolar to přebral euru, které bojuje o přežití.
Mimochodem, odpovídá to na desetinu procenta 🙂
The euro was the most-used currency for global payments, making up 40.2 percent of the market share, down from 44 percent a year ago, according to Swift. The dollar accounted for 33.5 percent, up from 29.7 percent last year
V dobe elektronickych penez je toto pomerne usmevne, aneb pokud se zvysi kontrola a omezi moznost prevodu, nic moc se tim stejne nevyresi,
https://zpravy.kurzy.cz/347813-recko-muselo-dovezt-miliardy-eurobankovek/