Objem prostředků, které jako tradeři musíme depozitovat při realizaci obchodů s italskými vládními dluhopisy byl dnes navýšen britským clearingovým domem LCH.Clearnet. Toto clearingové centrum je druhé největší na světě se specializací na dluhopisy a repo sazby a clearuje globálně 13 trhů s vládními cennými papíry.
Po navýšení marginu obvykle nezbýva nic jiného, než doplnit prostředky nebo pozice uzavírat. Ráno se ještě obchodoval výnos 10-ti letého italského vládního dluhopisu na úrovni 6,76%, ale ke konci seance se dostal přes onu magickou hranici 7% a dostal se až na 7,502%. Co je zajímavé je, že tato hranice 7% představuje tzv. „line in the sand“, tj. klíčovou hranici v očích mnoha investorů. Je to totiž ta úroveň, kde po její překročení u portugalských a irských papírů muselo dojít k hledání fondů pro bailouty těchto zemí. Je tu však jeden velký rozdíl a to, že Itálie je tzv. „to big to fail“ a zároveň „to big to rescue“, tj. příliš velká na bankrot nicméně zároveň příliš velká na záchranu. Uvidíme, za se podaří situaci stabilizovat nákupy italských dluhopisů ECB a dalšími investory v zítřejší seanci a pak dále.
Další analýzy a komentáře Martina Lembáka
Pro přidávání komentářů se musíte nejdříve přihlásit.
Avšak Taliansko je príliš veľké na to, aby bolo zachránené eurovalom alebo medzinárodným menovým fondom. Krach Talianska by takmer s istotou znamenal rozpad eurozóny. Nový navýšený euroval zlyhal a v podstate existuje už iba jediná možnosť ako Taliansko rýchlo zachrániť – a to pomocou totálneho nasadenia ECB.
ECB musí začať s radikálnymi nákupmi talianskych dlhopisov. Dokáže to však robiť iba so schválením Nemecka. Nemecko už ráno naznačilo, že chce v ECB omnoho väčší vplyv. Zdá sa, že Európa nemá na výber. Monetizácia dlhu pomocou ECB a väčší vplyv Nemecka je asi jediný spôsob, ako to dokázať.
https://zo.trimbroker.com/trhove-komentare/komentar-Taliansko-a-eurozona-hraju-o-prezitie-111109
Toto je ta jediná cesta,kterou se úžerníci (ř) z EU vydají,ted je to konecne dotlačí.Jestliže euro hodně spadne,je možné že němci z EU utečou k marce,ale to je
asi málo pravděpodobné.Takže vítejte v QE1-EU.
Přesně, Itálie je moc velká.
To nebude Q1-EU, spíše QE1 – global.
ECB už kupuje Italské dluhopisy jako divá. Včera i dnes.. Němci tedy trochu remcají..