G. Celente o krizi civilizace

Přibližně před týdnem vyšel na stránkách The Daily Bell rozhovor s G. Celentem.  Chystal jsem se ho zpracovat, ale zjistil jsem, že již nemusím. Jiní to udělali za mě. 🙂 Přináším zde výňatek z jeho odpovědí. Dole pak najdete odkaz na kompletní český překlad.

Daily Bell: Existuje americké impérium?

Gerald Celente: To bývalo. Teď to s ním vypadá jako s dalšími upadajícími impérii – když bojuje v cizích konfliktech, jenž vám plundrují pokladnu. Např. Ronu Paulovi se vychechtali, když řekl, že nechce jiným zemím poskytnout pomoc. řekl, jak byste mohli poskytovat pomoc jiným zemím, když jsme tady už zbankrotovaní? To dává jasný mysl. Oni se mu za to ale budou smát. A vy víte, kdo jsou ta média? Vzpomeòte na ty lidi, kdo bývali ve školním plátku na střední a na vysoké? Jen se podívejte na jejich kariérní dráhu. Je to střední a vysoká a ti z nich dosud ještě nevychodili.

To, z čeho se zvedá žaludek, je fakt, právě oni všem ostatním říkají, co mají dělat. A dalším řešením, se kterým neustále přicházím – a i Daily Bell dezinterpretoval, co jsem o tom řekl – je přímá demokracie. To se vrací k tomu: ‚Co o tom psal Kaddáfí,‘ – nikoliv, není to tak! To není o tom, o čem mluvil Kaddáfí, když psal o přímé demokracii. Přímá demokracie je to, co dělají ve Švýcarsku. Nechte lidi hlasovat. Nepotřebuji nějakého takového chlapa jako Obama, co vstoupí na scénu a řekne, že zaútočíme na Libyi – a pak spolu se svou manželkou, svými dětmi a svou tchyní nasedne do tryskáče a jde si udělat dovolenou v Riu. Nechte mi o tom hlasovat. Vy chcete, aby běžela válka proti drogám? Dobře. Já ne. Hlasujme o tom.

A pak slyším: NÓ – NEMOHLI BYCHOM MÍT VLÁDU DAVU! 51%! Vláda davu – tyranie. No, tak uvažte, co máte teď? Máte davové vládnutí. Vezměte si všechny Republikány a Demokraty, všech těch 535, co jich je, co říkají 312 milionům lidí, jak si mají zavazovat svoje tkaničky. A vy chcete mluvit o vládě davu?

Takže přímá demokracie je v tomto okamžiku naší evoluce jediná cesta ven. Buď se vyvineme nebo vytratíme. Zrovna teď jsme v režimu vytrácení. Podívejte se na oslavu Nového roku – uvřískaná paráda. Bloomberg s tričkem s americkou vlajkou na sobě a Lady Gaga. No, jak úžasné.

Daily Bell: Jak byste napravil americký finanční systém?

Gerald Celente: Stejně, jako jsem to doporučil každému. Vrací se to k tomu, co už jsem řekl před tím. Začíná to u jednotlivců. Nakupuj lokálně. Nejdříve musíš vylepšit sebe na individuální bázi a pak na národní úrovni. Začíná to na místní úrovni. Vrať výrobu zase domů – repatriace, repatriace, repatriace. To je jeden z vrcholných trendů pro nás na rok 2012. Vrať výrobu zpátky domů. Chcete, aby vám vaše věci dělali číòané a Indonésané či Vietnamci tak, aby to nadnárodòáci vozili zpět k vám, a vy si to mohli kupovat za nízké ceny a v nízké kvalitě s tím, že ta nízká kvalita a nízká cena přichází každý den s platbou za pracovní pozici o nízké kvalitě? Pokračujte v tom nebo jděte zase do modelu, kdy jste vydělávali více peněz, a mohli jste žít pohodlným životem střední třídy, když jste si vyráběli výrobky ještě doma, kdy se počítala kvalita, nikoliv braková cena, když ještě záleželo na stylu.

Takže tohle je způsob, kterým to udělat. Začnete na místní úrovni. Nakupuji u místního řezníka. Dělám, co můžu. I vy to můžete dělat na každé úrovni. Stavět na domácí úrovni. Vrací se to zpět k jednotlivci. Existuje webová stránka Google „derelict Detroit“ nebo „disintegrating Detroit“ a tam uvidíte obrázky Detroitu, je to z období rozkvětu a z doby, kdy jej stavěli. Když se podíváte na tu architekturu, díváte se na kvalitu. A co máte teď? Velké krabicové krámy, hnusné baráky. Myslíte, že chodit do takových velkých krabicových krámů má veškerou tu eleganci procházky v krámečcích se samotným majitelem, když vyrazíte nakoupit. Elegance a ladnost, kvalita a styl. Alle romana et alla antica, říkávalo se během renesance, ve stylu římanů a dávných věků, aby se tak popsala kvalita jejich práce. Nepotřebuji, aby mi nějaký trouba povídal, že je to jen cena braku, který je na dně, co se počítá. Nejsem konzument braku. Když míříš nad dno, tak tam skončíš – na dně toho sudu. Budeš tam mít i ty závisláky na prachách – jediné, na čem jim záleží, jsou prachy a ta cena na dně. Podívejte se, jak stáhli dolů ke dnu nejen zemi, ale i celý svět.

Daily Bell: Existují mezi nimi i takoví, co protlačují Nový světový řád – New World Order? Co si o tom myslíte?

Gerald Celente: To není nový světový řád; je to bankéřský řád. Jak už jsem řekl, nový světový řád není o ničem víc než o směnárnících. A to oni na to připlácli i jiné nálepky – ale jsou to jen ti penězoměnci, kapišto? Je to o prachách – a vždy to bylo o prachách. Hej, Obamo, kde jsi teď, když se Súdán láme na kousky? Není tam dost ropy? Ne dost slaďoučkého petroleje?

Daily Bell: A co Fed? Měl by se v něm provést audit?

Gerald Celente: Je třeba ho rozpustit. Byl to pro tuto zemi největší problém už od jejich založení v roce 1913. Drž si směnárníky v dostupu od vedení země. Oni nic jiného nejsou. Víte, jak si měnili jména, přešli od penězoměnců k bankéřům – promiňte, zapomněl jsem na jeden mezikrok – z penězoměnců k lichvářům a pak bankéřům. Jsou to jen penězoměnci a lichváři. Zbavme se jich.

Český překlad celého rozhovoru je zde

 

 

10 dosud nejčtenějších článků na serveru:

 

Další vybrané články:

 

Komentáře
  1. kubik napsal:

    Myslím,že to nejdůležitější je zde:
    (jinak on ve všech rozhovorech očekává novou Velkou válku)

    Daily Bell: Nějaké závěrečné myšlenky? Mohl byste nám dát pár dalších předpovědí na rok 2012?

    Gerald Celente: Věřím, že si musíme dávat pozor, aby nepřišlo něco po linii ekonomického stanného práva. Evropský systém je v kolapsu. Finanční systém ve Spojených státech je zrovna tak chatrný, pokud ne ještě více, a myslím si, že nepřiznají, že to zavedli do finančního krachu, ale místo toho zneužijí nějaký geopolitický problém, aby lidi uvedli do stavu strachu a hysterie, přičemž vyhlásí bankovní prázdniny nebo znehodnocení měny nebo hyperinflaci měny a svedou to na někoho jiného. Zrovna teď se jako ten nejbližší obětní beránek jeví Irán.

    Spojené státy a Evropská unie vyhlásily Iránu válku. Nazvěme to tím, čím to je. Znemožòují Iránu, aby prodával ropu. To je forma vedení války. Je to stejné, jako by někdo udělal repliku historie u 2. světové války, když se podíváme zpět, je to návrat situace, jakou Američané udělali Japoncům, když je odřízli od ropy. Teď Iránce odřezávají od prodeje ropy. Ropa představuje více než polovinu jejich HDP. Jsou třetím největším dodavatelem ropy na světě. A US senátoři v Senátu ve Washingtonu hlasovali sto ku nule za uvalení sankcí na Irán. Takže si myslím, že Irán bude dotlačen k bodu vzplanutí války, čehož se zneužije jako podkladu k vyhlášení stanného práva – ekonomického stanného práva. A samozřejmě, že teď, když to Obama 31. prosince podepsal jako zákon – šťastný Nový rok všem – Zákon o zmocnění k národní obraně použije ozbrojené síly na kterémkoliv místě, aby se postaraly o jakoukoliv formu nepřátelství!

  2. plukin napsal:

    Rozhodne zajimavej pan. Btw me nenapadlo to pouziti 20% (Paretuv princip?) jak ho pouzil on. To je rozhodne realnejsi nez ta vetsi pulka kterou jsem videl jako potrebnou ja.

  3. Jan Dvořák napsal:

    Jo, taky jsem těch 20% lidí pochopil jako aplikaci Paretova principu

Přidat komentář