Současná spotřební daň je součástí ceny pohonných hmot. Tato daň z finančních transakcí se stane součástí ceny bankovních služeb.
Ministři financí 11 zemí EU schválili návrh daně z finančních transakcí. Její zavedení po doladění detailů lze očekávat od roku 2014. Dobrovolně se k ní hlásí následující země: Belgie, Estonsko, Francie, Itálie, Německo, Portugalsko, Rakousko, Řecka, Slovensko, Slovinsko a Španělsko.
Daň v pravděpodobné výši 0,1% se bude platit z obchodů s akciemi a dluhopisy, a 0,01% z obchodů s deriváty, pokud alespoň jedna strana bude z jedné z výše uvedených zemí. Mezi poslední největší odpůrce této daně v EU se řadí Velká Británie a Švédsko, Česká republika se hlasování o dani zdržela.
Nevěřím, že finanční instituce si nechají na svých bedrech očekávané náklady více než 30 miliard euro. Tyto peníze zaplatí spotřebitelé, ať už přímo či nepřímo.
Je to nová spotřební daň. Daň z bankovních služeb.
Výroční analýza 2013
Pohled na penzijní reformu
10 dosud nejčtenějších článků na serveru:
Další vybrané články
Pro přidávání komentářů se musíte nejdříve přihlásit.
Dobrý den, zajímal by mně váš názor, kdy tento eurosocialismus skončí. Já dávám bolševikovi rok, maximálně dva.
Eurosocialismus skončí globální měnovou reformou
Jo ale az dnesni tricatnici pujdou do duchodu
Ha,ha,ha, dnešní třicátníci už do důchodu nikdy nepůjdou a asi tam nepůjdou už ani dnešní padesátníci, leda že by přilítli mimozemšťani a pravidelně dováželi pečený holuby.
Euro is calling. Nemáte někdo nějaké podklady pro Switzerland vs. EU, nějaké všeobecné postoje a názory k takovýmto věcem? Nebo možná radši ani ne všeobecné, ale konkrétní?
Švýcarsko – podklady mám téměř posbírané, na článek se můžete těšit tak za týden až dva
Super – na clanek o Svycarsku se uz tesim.
Článek je hotov,vyjde v neděli v podvečer