Bank of England se v dohledné době zřejmě stane první centrální bankou zemí skupiny G7, která uzavře dohodu o vzájemných swapových transakcí s čínskou centrální bankou. Takovýchto dohod má již Čína uzavřenu celou řadu (Ruskem, Brazílií, Austrálií a pár desítkami dalších zemí po celém světě), ale ne se zeměmi G7. Pokud jde o členské země eurozóny, má ji uzavřenu např. s Rakouskem. Tyto swapy mají být základem sesazení dolaru z trůnu světové měny č.1.
Díky těmto dohodám čínská měna se stává více a více konvertibilní. Zároveň se Londýn snaží stáhnout obchody realizované s juanem mimo Asii k sobě. Loni spustil měnové transakce s juanem, nyní přidal toto. Objemy obchodů s Juanem rostou a budou podle všeho růst i do budoucna. Jde tak o velké peníze.
Nepřekvapuje mě, že Londýn přišel s něčím podobným, spíše mě překvapuje, že s něčím podobným nepřišel i New York.
Výroční analýza 2013
Pohled na penzijní reformu
10 dosud nejčtenějších článků na serveru:
Další vybrané články
Pro přidávání komentářů se musíte nejdříve přihlásit.
Pokud bude Čína takto aktivní a úspěšná, nebude muset ani zavádět „zlatý juan“, zlatý celaring, dokonce ani nebude muset mít vysoké zlaté rezervy na to, aby juan získal statut světové rezervní měny. Zkrátka pokud jim to půjde takto dobře, uspějí i s holým papírem…
Clearing ve zlatě nebo v juanech. Všechno klape a Angličané jsou všemi mastmi mazaní. Vždy byli pružnější v obchodování s méně spřátelenými zeměmi, než Američané, kteří se rozhodují na prvním místě dle politiků. Málokdo také ví, že ČSSR měla rovněž takovou dohodu s Rakouskem. Tak se daly v samoobsluhách Včela koupit v roce 1988 limonády v plechovce, tři různé druhy. U Číny je vidět, že Rakušané jsou ještě neutrální, i když na ně hodně tlačí z různých míst a museli už vstoupit do Partnerství pro mír a nechat si výrazně mluvit do státní dopravní politiky. Došlo k velice podivným reorganizacím státní rakouské policie, při nichž byly vyhozeny z vedoucích postů osoby, které celý život poctivě sloužily nezávislému a neutrálnímu Rakousku.